Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

24.09.2019

20 września odbył się na całym świecie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, czyli protest młodzieży przeciwko pogłębiającemu się kryzysowi klimatycznemu. Nasi uczniowie również przyłączyli się do tego protestu!

O godz. 12.00 uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum wraz z nauczycielami wyszli przed szkołę niosąc transparenty i plakaty nawołujące do dbania o ziemię. Odczytano “Manifest Klimatyczny”.

Młodzież oraz nauczyciele, pytani o cel akcji, jednogłośnie stwierdzili, że nadszedł czas, by działać, nie można dłużej być biernym i należy na wszelkie możliwe sposoby starać się podnosić świadomość dotyczącą ochrony środowiska. Protest spotkał się z dużym zainteresowaniem i sympatią przechodniów.

Za przygotowanie akcji odpowiedzialne były nauczycielki ZSO nr 1: pani Hanna Ziółkowska, pani Aleksandra Sprusińska, pani Alicja Józefiak oraz pani Anna Siwiec.

Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów i dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w wydarzenie, za pokazanie, że los świata nie jest nam obojętny.

    Skip to content