Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 “Sprzątanie Świata”
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

“Sprzątanie Świata”

26.09.2019

Czy wiecie, że papierek po cukierkach rozkłada się 450 lat? Reklamówka 400 lat, szkło ok. 2000 lat. To bardzo długo, za długo, by czekać, bo nikt z nas tego nie doczeka! Dlatego działamy i propagujemy postawy proekologiczne. W ubiegły piątek odbył się Młodzieżowy Manifest Klimatyczny, którym rozpoczęliśmy Dni Ekologii. W ramach tych dni uczniowie klas pierwszych o profilu biologiczno-chemicznym wraz z opiekunami Panią Olą Sprusińską, Panią Alicją Józefiak oraz Panem Piotrem Kwaśniakiem i Bartoszem Berlikiem, wzięli udział w akcji “sprzątania świata”. Wysprzątali tereny przy naszej szkole, okolice rzeki Raduni oraz teren przy ul. Kossaka. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc oczyścić nasze miasto. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie!

    Skip to content