Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Nic dwa razy – spotkanie z poetką Moniką Sawicką
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Nic dwa razy – spotkanie z poetką Moniką Sawicką

19.09.2023

W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gd. zorganizowała warsztaty literackie dla młodzieży, dotyczące osoby i twórczości poetki Wisławy Szymborskiej.  W wydarzeniu, które poprowadziła Monika Sawicka — pisarka, autorka powieści obyczajowych dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim.

Nic dwa razy. Zachwyt i rozpacz. O Wisławie Szymborskiej — Monika Sawicka

Podczas warsztatów z Moniką Sawicką młodzież poznała ciekawostki dotyczące życia, pasji i zainteresowań poetki Wisławy Szymborskiej. Otóż Pani Wisława bardzo lubiła Andrzeja Gołotę, polskiego pięściarza, czterokrotnego mistrza Polski w wadze ciężkiej, który specjalnie dla niej napisał wiersz!

Marzeniem poetki było, zostanie gwiazdą filmową.

Monika Sawicka przybliżyła również twórczość Szymborskiej, która pisała o człowieku i jego miejscu na ziemi. Po części, informacyjnej, nadeszła kolej na kolejny etap, a mianowicie warsztatowy, podczas którego uczniowie napisali swoją interpretację wiersza pt. Nic dwa razy się nie zdarza.

Tekst przygotowała Pani Anita Kotwa-Kąkol – pracownik biblioteki, dziękujemy

Skip to content