Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wycieczka do Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gd.
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wycieczka do Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gd.

23.02.2023

W ramach przedmiotu bezpieczeństwo publiczne uczniowie klasy 2b skorzystali z zaproszenia Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim. Prokurator opowiedział o ścieżce kariery zawodowej, scharakteryzował zakres obowiązków oraz opowiedział o najczęściej spotykanych przestępstwach, w tym również dotyczących nieletnich. Uczniowie zwiedzili też inne pomieszczenia prokuratury, w tym pokój przesłuchań oraz celę dla zatrzymanych. Wielu z uczniów po takiej wycieczce zaczęło snuć plany na przyszłość podjęcia pracy w zawodach prawniczych. Zobacz galerię zdjęć

Skip to content