Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – licealiści z Pruszcza Gdańskiego – pamiętają!
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – licealiści z Pruszcza Gdańskiego – pamiętają!

13.12.2022

13 grudnia 1981 roku władze PRL-u z gen. W. Jaruzelskim na czele wprowadziły w Polsce stan wojenny. Starsze pokolenia pamiętają tamten czas z własnych osobistych doświadczeń i przeżyć. Młodsze roczniki czerpią wiedzę z podręczników i opowieści bohaterów tamtych dni. Aby bardziej ukazać historię tamtego czasu w Pruszczu Gdańskim została otwarta plenerowa wystawa pt. „Strajk cukrowników Pruszczu Gdańskim – listopad 1981 rok”. Jej autorem jest Krzysztof Mikołajczyk, który był uczestnikiem tamtych wydarzeń. Przedstawił licealistom z ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim opis grudniowych dni Autor wystawy przedstawił młodzieży atmosferę i sytuację polityczną w Polsce w tamtych latach. Krzysztof Mikołajczyk odpowiadał na pytania licealistów i wyjaśniała niuanse życia w tamtym ustroju. Ta żywa lekcja historii, którą przedstawił świadek tamtych wydarzeń pozostanie w pamięci młodzieży
Skip to content