Home 9 Aktualności 9 Zajęcia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

Zajęcia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

21.02.2020

Jak co roku przy współpracy z Panią Agnieszką Dacą wybrani uczniowie klasy II o profilu biologiczno-chemicznym z naszego liceum udali się na zajęcia laboratoryjne. Odbyły się one w dniach od 4 do 6 lutego na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, na Wydziale Immunologicznym. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się na czym polega: praca w laboratorium, obsługa maszyn m.in. cytometru, a także jak wykonywać preparaty z krwi. Uczniowie mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę podczas zajęć praktycznych, gdy wykonywali phagotest, czyli immunologiczną ocenę czynnościową komórki. Zajęcia zostały ocenione przez uczniów jako bardzo atrakcyjne oraz praktyczne. Wszystkim bardzo się podobało.