Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wymiana ze szkołą hiszpańską IES Salvador Madariaga w A Coruna 2019
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wymiana ze szkołą hiszpańską IES Salvador Madariaga w A Coruna 2019

28.01.2019

W dniach 18.01-26.01.2019 uczniowie naszego liceum uczestniczyli już poraz drugi w wymianie ze szkołą hiszpańską IES Salvador Madariaga z A Coruna. W ciągu tego tygodnia brali udział w zajęciach szkolnych oraz w projekcie kulturowym, podczas którego mogli poznać lepiej kulturę i zwyczaje swoich hiszpańskich rówieśników. Nasi gospodarze przygotowali dla nas występy w różnych dziedzinach:  balet, śpiew szkolnego chóru oraz gry na skrzypcach i saksofonie. Odwiedziliśmy również port, urząd miejski oraz interaktywne  Muzeum Człowieka Casa del Hombre oraz naukowe Muzeum Muncit. Nasi uczniowie brali także udział w innych atrakcjach sportowych i kulturalnych przygotowanych przez hiszpańskie rodziny.
Gdy nadszedł czas pożegnania były chwile wzruszenia i łzy. Ciężko było rozstać się z nowymi hiszpańskimi przyjaciółmi. Na szczęście na wiosnę nasi koledzy i koleżanki odwiedzą naszą szkołę. Nie możemy się doczekać tego spotkania. Bardzo cieszymy się, że nasza współpraca z liceum IES Madariaga z A Coruna jest tak owocna i mogliśmy wspólnie wymieniać się doświadczeniami, poznawać kulturę obu krajów.

Organizatorzy: Ewelina Jońca-Perez i Aleksandra Bonino

    Skip to content