Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Dzień Humanisty
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Dzień Humanisty

28.01.2019

Dnia 24 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Humanisty pod hasłem “Kobiety na banknoty”. Imprezę organizowała i prowadziła klasa 3D wraz z Panią prof. Hanną Ziółkowską. Każda klasa przedstawiała na banknocie i ukazywała ważną scenę z życia wylosowanej przez siebie kobiety. Ważnymi postaciami w historii Polski, które pragniemy uczcić na banknotach są: Inka, Faustyna Kowalska, Maria Skłodowska – Curie, Irena Sendlerowa, Irena Szewińska, Wanda Rutkiewicz i Maria Konopnicka. Drugie klasy bardzo solidnie przygotowały się do występów, z wielkim szacunkiem ukazały te ważne osobowości. Najlepsza okazała się klasa 2B. Ten ważny dzień na długo zapadnie nam w pamięci, wzbogacając naszą wiedzę na temat kobiet, które miały udział w najnowszej historii Polski.

Skip to content