Home 9 Aktualności 9 Święto Matematyki

Święto Matematyki

W maju (16.05.2018) w naszym liceum obchodziliśmy tradycyjne ŚWiĘTo MATeMAtYKi

Uczniowie klasy I i II  naszego liceum rywalizowali o puchar przechodni Dyrektora Szkoły.

W ramach międzyklasowych rozgrywek uczniowie wykonywali szereg zadań

zdobywając punkty, których suma wyłoniła zwycięzców

Najbardziej zakręceni matematycznie

KONKURENCJE

1. Każdy zespół klasowy w swojej sali przygotował gazetkę pt.: „Matematyka w życiu codziennym

P mak. można było zdobyć 5 pkt.

1. Każdy zespół klasowy napisał wiersz (ewentualnie piosenkę) o tematyce matematycznej. Wiersz składa się z 3 do 5 czterowersowych zwrotek.

P mak. można było zdobyć 5 pkt.

1. Uczniowie każdej klasy wykonali modele brył np. z tektury. Bryły różnych kształtów, rozmiarów i kolorów dostarczono do oceny do dnia 15.05.2018.

P mak. można było zdobyć 5 pkt. (za każde 10 brył 1 punkt)

1. W dniu Święta Matematyki odbył się test matematyczny, który rozwiązywały trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas I i II naszego licealnych.

Maksymalnie można było zdobyć 15 pkt.

Wszystkim klasom gratulujemy dobrej zabawy z matematyką oraz wysokich wyników rywalizacji …

Nauczyciele matematyki LO

Więcej informacji o Święcie Matematyki znajdziecie w zakładce Atywność/Święto Matematyki