Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wykład Marka Kozłow pt. “Moje małe Universum…”
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wykład Marka Kozłow pt. “Moje małe Universum…”

12.04.2018

W środę, 11 kwietnia 2018 r., odbył się pierwszy wykład w ramach miejskiego projektu “Rok tożsamosci Pruszcza Gdańskiego”. Prelegent, Marek Kozłow – lokalny historyk oraz prezes Stowarzyszenia “Wczoraj, Dziś i Jutro”, opowiedział o swoim małym “Universum”. Omówił miejsca oraz zdarzenia związane z jego pobytem w Pruszczu, w którym wychowywał się, dorastał i uczył. Ciekawostką były prywatne zdjęcia,  które uatrakcyjniły opowieść. Spotkanie poprowadziła nauczycielka pruszczańskiej “Jedynki” pani Monika Strzałkowska.

Wykład zakończył się dyskusją, podczas której publiczność wyraziła zadowolenie z realizacji projektu, jednocześnie akcentując potrzebę upowszechniania historii miasta oraz poczucia tożsamości z nim także wśród młodzieży.

Dyrektor ZSO nr 1 Jarosław Karnath – nadzorujący pracę szkolnego zespołu kooordynującego projekt, zapowiedział, że obecne działania są dopiero zalążkiem budowy poczucia wspólnej tożsamości, a prace nad jej rozwojem powinny być szczególnie pielęgnowane. Temu służyć mają spotkania, wykłady i pogadanki. Trzymając się tej dewizy już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie w czerwcu i aktywny udział w miejskich obchodach “Roku tożsamości Pruszcza Gdańskiego”. <program projektu>

Organizacją spotkania zajął się szkolny zespół koordynujący projekt składający sie z nauczycieli LO nr 1:

Monika Strzałkowska, Magdalena Hałasińska, Ewelina Jońca-Perez, Ewa Betscher, Maciej Michałowski, Artur Jendrzejewski.

    Skip to content