Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wizyta hiszpańskich uczniów z Ies Salvador Madariaga z A Coruna
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wizyta hiszpańskich uczniów z Ies Salvador Madariaga z A Coruna

16.03.2018

    W dniach 01.03 – 09.03.2018 gościła w naszej szkole młodzież z nauczycielami z hiszpańskiej szkoły IES Salvador de Madariaga z A Coruna.
Pierwszego dnia hiszpańscy uczniowie  mieli możliwość uczestniczenia we wspólnych lekcjach. Odbyło się również oficjalne powitanie gości przez Dyrekcję naszej szkoły, podczas którego nasi uczniowie przygotowali prezentacje o naszej szkoły, mieście i regionie.  Przez kolejne dni zaprezentowaliśmy gościom rożne atrakcje naszego regionu. Zwiedziliśmy Gdańsk i Westerplaltte. Przeszliśmy morską promenadą z  Sopotu do Brzeźna.  Braliśmy udział w warsztatach historyczno- kulturalnych w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Na specjale życzenie naszych gości ostatniego dnia odbyła się nauka jeżdżenia na nartach i snowbordzie w Przywidzu.
Wizyta naszych przyjaciół z Hiszpanii to dla nas świetna okazja do porozumiewania się w językach hiszpańskim i angielskim oraz przełamywania stereotypów.

Organizatorzy:

Ewelina Jońca-Perez i Aleksandra Bonino

    Skip to content