Home 9 Aktualności 9 Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego: „Niemiecki ani trudny, ani nudny”

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego: „Niemiecki ani trudny, ani nudny”

Sprawozdanie ze  Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego:

„Niemiecki ani trudny, ani nudny”

W dniu 19. 02. 2018 w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego: „Niemiecki ani trudny, ani nudny”. Celem konkursu było zmotywowanie i umożliwienie zdolnym językowo uczniom rozwijanie swoich zainteresowań i uzdolnień. Konkurs  polegał na rozwiązaniu testu zawierającego zadania z zakresu rozumienia tekstu czytanego i tekstu ze słuchu, gramatyki oraz pisania tekstu użytkowego. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 60 minut. W konkursie wzięło udział 5 uczniów.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Weronika Heliosz  kl. 3c i Wiktoria Sarnowska kl. 3b

II miejsce: Wiktoria Artichowicz kl. 2c

III miejsce: Marcin Kołodziejczyk kl. 3a

Zwycięzcy otrzymali pozytywne oceny z przedmiotu, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy konkursu, nauczyciele języka niemieckiego: Małgorzata Wyrzykowska i Monika Strzałkowska