Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Narodowe Święto Niepodległości w „Jedynce”
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Narodowe Święto Niepodległości w „Jedynce”

10.11.2017

Jak co roku, także i w tym w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona tematyce Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Oprócz prezentacji multimedialnej, wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych zorganizowano konkurs wiedzy dla uczniów klas liceum. Ponadto uczniowie w tego dnia byli ubrani w stroje galowe, akcentując w ten sposób swoje przywiązanie do wartości historycznych. Ciekawym akcentem były też przebrania uczniów za postacie żyjące w okresie Drugiej Rzeczpospolitej. Oprócz Józefa Piłsudskiego i jego Kasztanki w szkole gościliśmy również gen. Józefa Hallera oraz piosenkarkę Hankę Ordonównę. Po zakończeniu części oficjalnej rozegrany został mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacjami: uczniów gimnazjum i liceum oraz nauczycieli.

A tak wydarzenia te zanotował goszczący w naszej szkole operator kamery Północnej.TV:

http://polnocna.tv/vid/17416-swieto-niepodleglosci-w-49-bazie-lotniczej-i-zso-nr-1-w-pruszczu-gdanskim

    Skip to content