Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Europejski Dzień Języków w naszej szkole
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

26.10.2017

W dniu 25 X 2017 w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Pruszczu Gd. odbyła się impreza szkolna: Dzień Języków w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków. Miesiąc wcześniej uczniowie klas I i II LO otrzymali regulamin imprezy i zadania do wykonania. Każda klasa wylosowała kraj, o którym miała  przygotować krótką prezentację multimedialną, kulinaria, udekorować salę w klimacie kraju oraz wykonać piosenkę w wylosowanym języku. Ostatnim zadaniem był test wiedzy o zaprezentowanych krajach, który uczniowie rozwiązywali w 3- osobowych zespołach klasowych. Wszystkie klasy przygotowały się do występów sumiennie i porządnie serwując swoim kolegom i nauczycielom ciekawe widowisko na dobrym poziomie. Widać było zaangażowanie klas, pomysłowość i potencjał różnorodnych talentów.

Wyniki:
I miejsce- kl. 2a
II miejsce- kl. 1d
III miejsce- kl. 1a

Nagrodami były: wyjście klasowe i dzień bez pytania i kartkówek w wybranym przez klasę terminie.

Ponadto zwycięskie klasy otrzymały słodycze.

 

Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych LO

    Skip to content