Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wymiana z hiszpańską młodzieżą
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wymiana z hiszpańską młodzieżą

29.10.2017

W dniach 14-23 uczniowie naszego Liceum wzięli udział w wymianie z hiszpańską młodzieżą ze szkoły IES Salvador Madariaga z A Coruna.
Nasi uczniowie brali udział w imprezach szkolnych, których celem było przybliżenie zwyczajów i tradycji obu państw. Uczestniczyli w interaktywnych zajęciach w Oceanarium Casa de los Peces, oraz w Torre de Hercules, najstarszej na świecie działającej latarni morskiej, będącej zabytkiem UNESCO. Wraz z młodzieżą hiszpańską licealiści pojechali na wycieczkę do Santiago de Compostela, gdzie anglojęzyczny przewodnik wprowadził ich w tajemnice tego uroczego miasta, które przyciąga do siebie corocznie tysiące pielgrzymów. Podczas długiej jazdy busem odwiedziliśmy również Paryż i Bilbao.
Spędziliśmy wspólnie wiele miłych i niezapomnianych chwil. Mamy nadzieję, że zawiązane przyjaźnie przetrwają próbę czasu. W kwietniu spotkamy się z hiszpańską młodzieżą ponownie. Tym razem w naszej szkole.
Opiekunem naszych uczniów oraz organizatorem wymiany  była Pani Ewelina Jońca- Perez – nauczycielka języka hiszpańskiego.