Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Młodzieżowe Spotkania z Medycyną
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

16.01.2024

W dniu 16 stycznia, uczniowie klasy 2c uczestniczyli w konferencji z cyklu „Młodzieżowe Spotkania z Medycyną” zorganizowanej przez Gdański Uniwersytet Medyczny i Okręgową Izbę Lekarską w Gdańsku Uczniowie wysłuchali trzech wykładów – „Grzyby – od zabójczych po lecznicze – eukarionty o wszechstronnym zastosowaniu” – Aleksandry Bilewicz i Mileny Masalskiej uczennic 4 klasy z XIX LO w Gdańsku, „Medycyna sądowa jako nauka „pomostowa” dr n. med. Karola Karneckiego z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej GUMed oraz “Zdrowie mojej Babci, Dziadka i … moje. Wyniki badania PolSenior2” prof. dr hab. med. Jana Skokowskiego z Katedry Chirurgii Klatki Piersiowej GUMed i prof. dr hab. med. Tomasza Zdrojewskiego z Komitetu Naukowego Projektu PolSenior2, GUMed.
Uczeń naszej szkoły miał szanse zadać pytanie prowadzącemu drugi wykład i także współprowadzić wykład trzeci zasiadając wraz z uczniami z innych szkół w Loży Młodzieżowych Ekspertów.
Skip to content