Home 9 Aktualności 9 Wycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka

4.12.2023

Uczniowie klas 1 a, 1 b, 3 a w ramach wycieczki zwiedzali Zamek Krzyżacki w Malborku To największa warownia, która powstała w średniowieczu na świecie. Potężna budowla przyciąga turystów z całego świata. Muzeum zamkowe w listopadzie jest otwarte dla gości bezpłatnie. Poznanie warowni średniowiecznej i życia rycerzy Zakonu Najświętszej Mari Panny – zwanych Krzyżakami pozwoliło uczniom poznać klimat tej epoki historycznej. Zachęcamy wszystkich do poszukiwań średniowiecznych śladów w najbliższej okolicy. W Pruszczu Gdańskim i okolicznych miejscowościach Zakon wznosił liczne kościoły, zamki w Grabinie, Sobowidzu czy Gdańsku. Kanał Raduński to także dzieło rycerzy z czarnymi krzyżami na płaszczach.