Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Konkurs historyczny z okazji 11 Listopada
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Konkurs historyczny z okazji 11 Listopada

15.11.2023

W ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbył się konkurs historyczno – literacki „Od niewoli do niepodległości” z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Uczestnikami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu gdańskiego. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. Uczniowie zmagali się z pytaniami o tematyce walk Polaków z zaborcami. Rozpoznawali utwory muzyczne i dzieła literackie oraz ich autorów, którzy tworzyli podczas zaborów.
Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem:
1 MIEJSCE Szymon Biernat ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim,
2 MIEJSCE Thomas Prokop ZSOiO W Pruszczu Gdańskim,
3 MIEJSCE Wiktoria Dziura ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim.
Podczas rywalizacji historyczno – literackiej uczestnikom i zgromadzonej widowni towarzyszyły utwory muzyczne – „Co to jest Niepodległość” zaśpiewany przez uczniów szkoły podstawowej, rokowa wersja piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie” w wykonaniu licealistów i „Mury” Jacka Kaczmarskiego, który zagrał i zaśpiewał dyrektor szkoły Jarosław Karnath.
Pamiętajmy o Narodowym Święcie Niepodległości i kultywujmy pamięć o naszej historii
Skip to content