Home 9 Aktualności 9 Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

16.04.2023

Sejmik Województwa Pomorskiego przy współpracy Starostw Powiatowych Województwa Pomorskiego oraz Kuratorium Oświaty zorganizował dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Celem Konkursu było upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich oraz wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego.
Konkurs odbył się w dwóch etapach.
I etap powiatowy – 09.03.2023 roku.
II etap wojewódzki – 14 kwietnia 2023 roku.
Do II etapu zakwalifikował się uczeń Naszej Szkoły Mateusz Laskowski z klasy II a i tylko jednym punktem ustąpił miejsca na podium innym uczestnikom.
Serdecznie Gratulujemy Mateuszowi.
Konkurs obejmował problematykę z zakresu wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowych wiadomości o województwie pomorskim, wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych