Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 „Drużyna Inki” w Pruszczu Gdańskim
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

„Drużyna Inki” w Pruszczu Gdańskim

18.12.2022

Danuta Siedzikówna „Inka” to młoda dziewczyna zamordowana w Gdańsku przez komunistycznych funkcjonariuszy. „Inka” byłą bohaterką zajęć z historii i teraźniejszości w ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim  Licealiści poznali życiorys młodej bohaterki, a także jej zadania jako sanitariuszki w partyzanckim oddziale. Niesienie pomocy i wsparcia poszkodowanym było mottem drugiej części zajęć. Młodzież poznała zasady udzielania pierwszej pomocy Oprócz zajęć teoretycznych uczniowie ćwiczyli jak skutecznie ratować ludzkie życie. Ta formuła zajęć pozwala nieść wiedzę Danuty Siedzikówny do czasów współczesnych w ramach „Drużyny Inki”
Zajęcia prowadził Dominik Malik współpracownik IPN oddział w Gdańsku.
Skip to content