Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wycieczka do Borucina
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wycieczka do Borucina

10.10.2022

Rok szkolny już w pełni i uczniowie muszą opanować sporo materiału wiedzy. Można to również czynić podczas zajęć terenowych. Tak idea przyświecała organizatorom wyjazdu do Borucina na Kaszubach, gdzie mieści się Stacja Limnologiczna Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie poznawali urządzenia meteorologiczne i sposoby badania pogody. Podczas pieszych wycieczek odkrywali kaszubski krajobraz i cechy jezior polodowcowych. Oprócz doznań dla ducha były też czas na relaks podczas pobytu na basenie w Kościerzynie.

Uczestnikami szkolnej wycieczki do Borucina byli uczniowie z: Zespołu Szkół w Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim, Szkoły Podstawowej w Koźlinach, Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie.

Opiekunami podczas wyjazdy byli: Michał Albiński, Tomasz Jagielski i Jakub Neumann.

Skip to content