Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wymiana szkolna z Hofheim w Niemczech
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wymiana szkolna z Hofheim w Niemczech

26.09.2022

We wrześniu br. odbyła się wymiana szkolna z Hofheim-  miastem partnerskim Pruszcza Gdańskiego. Do naszego miasta przybyła grupa gości, a wśród nich  nauczyciele i uczniowie szkoły muzycznej w Hofheim. Ich umiejętności muzyczne mogliśmy podziwiać w naszej szkole podczas krótkiego koncertu. Goście zakwaterowani zostali u pruszczańskich rodzin, w tym także w domach uczniów i nauczycieli naszej szkoły (LO i SP). Podczas kilkudniowego pobytu w Polsce goście z Niemiec zwiedzali Pruszcz, trójmiasto i okolice np. Pelplin. Młodzież odwiedziła m.in. Muzeum Archeologiczne i Muzeum Bursztynu w Gdańsku (zdjęcia poniżej). Koordynatorami wymiany były nauczycielki języka niemieckiego: p. Lucyna Poniatowska i p. Monika Strzałkowska.

A oto wrażenia naszych uczennic, które brały udział w tej wymianie:

Moim zdaniem wymiana jest bardzo dobrym pomysłem, bo możemy poznać nowe osoby i pokazać im ciekawe miejsca w okolicach. Także jest szansa samemu dowiedzieć się czegoś nowego, jak było w moim przypadku. Dlatego uważam, że warto wziąć udział w takim wydarzeniu.

Sviatlana Hirylovich kl. 2a

Dziewczyna, która u mnie mieszkała, była bardzo miła i rozmowna. Spędzałam z nią prawie całe dnie, w których pokazywałam jej trójmiasto. Przez ten czas jadłyśmy typowo polskie jedzenie, z czego Ewelinie szczególnie zasmakowały pierogi na słodko i kisiel. Podczas tej wymiany nawiązałam sporo kontaktów nie tylko z uczniami z zagranicy i stworzyłam wiele niezapomnianych wspomnień, jednak najlepszą rzeczą jest dzielenie się swoją kulturą i poznawanie innej.

Agnieszka Krajewska kl. 3c

 

 

Skip to content