Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wielkanocna lekcja j. niemieckiego/Szukanie pisanek na lekcji j. niemieckiego
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wielkanocna lekcja j. niemieckiego/Szukanie pisanek na lekcji j. niemieckiego

22.04.2022

20 kwietnia na lekcji języka niemieckiego u p. Strzałkowskiej uczniowie szukali w sali ukrytego wcześniej wielkanocnego jajka czekoladowego, zgodnie z niemiecką tradycją wielkanocną. Uczeń, który odnalazł jajko, mógł je zachować dla siebie, a jeśli dodatkowo wykonał poprawnie zadanie leksykalno-gramatyczne, otrzymał punkty za aktywność. Odnalezienie jajka zajęło uczniom trochę czasu i sprawiło niezłą frajdę
Wiktoria Dzierżak 3c: Dziś na lekcji w ramach nauki o wielkanocnych tradycjach w Niemczech moja klasa dostała propozycję uczestniczenia w jednej z niemieckich zabaw i poszukania ukrytego w sali czekoladowego jajka! Ludzie z grupy szybko się zgodzili. Wszyscy dość długo szperali w zakamarkach klasy, a w tym czasie moja przyjaciółka i ja na drodze dedukcji oszacowałyśmy, które miejsce byłoby najodpowiedniejsze do schowania jajka, więc kiedy ostatecznie Kinder Niespodzianka została odnaleziona, uznałyśmy, że to nasza wspólna zasługa i podzieliłyśmy się zwycięstwem. Na koniec rozwiązałyśmy krótkie zadanie leksykalne i otrzymałyśmy dodatkowy punkt za aktywność! Bawiłam się świetnie, szukanie jajek było fajnym pomysłem na zaangażowanie klasy w zajęcia ✨
Ismena Borowicz 3c: Dzisiaj na lekcji języka niemieckiego przyszło nam brać udział w zabawie polegającej na szukaniu jajka z okazji świąt Wielkanocnych. Razem z przyjaciółką przy pomocy naszej nieprzeciętnie wysokiej inteligencji znalazłyśmy mały smakołyk. Miałyśmy jeszcze okazję poprawnie wykonać zadanie i otrzymać bardzo przydatne punkty. Była to świetna zabawa, polecam wszystkim. Tak wspaniałe i pomysłowe lekcje może prowadzić jedynie Pani Strzałkowska. Zapraszam wszystkich przyszłych licealistów do naszej cudownej szkoły