Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wykład w języku niemieckim
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wykład w języku niemieckim

4.04.2022

W dniu 01. 04. 2022 w LO nr 1 odbył się wykład na temat możliwości studiowania i pracy w Niemczech. Wykład przygotowali i zaprezentowali pracownicy Wydziału Filologii Germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego: P. Timo Janca i P. Eva Klein na zaproszenie nauczyciela naszej szkoły p. Moniki Strzałkowskiej. W wykładzie uczestniczyli uczniowie klas 1a, 2a i 3c LO. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są warunki studiowania i uzyskania stypendium w Niemczech oraz w jakich branżach można bez problemu znaleźć tam pracę i zrobić karierę zawodową.
A co na to uczniowie?
Wiktoria Dzierżak kl. 3c : Wykład bardzo mi się podobał. Mimo bariery językowej Państwo z pomocą rzeczowej prezentacji sprawnie poprowadzili zajęcia na temat pracy i nauki w Niemczech dla klas licealnych. Miło było posłuchać wzorowej wymowy ludzi posługujących się językiem niemieckim na co dzień. Dla grupy uczącej się języka hiszpańskiego był to dowód, że niemiecki wcale nie brzmi tak szorstko, jak mogłoby się im wydawać. Wiedza, którą zyskałam, zachęciła mnie do ciężkiej pracy nad szlifowaniem swojej wymowy, a także do próbnego wyjazdu do Niemiec w przyszłości :)) Polecam!
Kornelia Mikłasz kl. 3c : Wykład był bardzo ciekawy, dowiedziałam się o strukturze zatrudnienia. Cieszę się, że mogłam poznać prawdziwych Niemców, oraz pierwszy raz spotkać się z niemieckim akcentem.
Ismena Borowicz kl. 3c: Wspaniały wykład, dzięki któremu dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy odnośnie m.in. rynku pracy czy studiowania w Niemczech. Mogłam sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas słuchania naszych gości, było to niezwykle ciekawe doświadczenie.