Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Gra miejska i otwarcie Domu Wiedemanna, czyli pruszczańskiego muzeum
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Gra miejska i otwarcie Domu Wiedemanna, czyli pruszczańskiego muzeum

1.10.2020

Nasi uczniowie z klas 1B, 2B, 2E i 3B wraz z nauczycielami wzięli dziś udział w grze miejskiej. Polegała ona na przejściu ulicami Pruszcza Gd. według wyznaczonej trasy. Na niej przygotowane były przystanki, gdzie rekonstruktorzy zainscenizowali scenki związane z życiem Polaków w międzywojennym Pruszczu. Wówczas leżał on w granicach Wolnego Miasta Gdańska. Taka żywa lekcja historii była dość ciekawym doświadczeniem, bowiem młodzież odkryła nieznane dotąd wątki naszej lokalnej historii.

A wszystko to działo się okazji otwarcia Domu Wiedemanna znajdującego się przy ul. Krótkiej 6 w Pruszczu Gd. Od dziś nasze pruszczańskie muzeum jest otwarte dla mieszkańców, zachęcamy do obejrzenia wystawy poświęconej międzywojennemu Pruszczowi.

    Skip to content