Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 #zostańwdomu i powtarzaj materiał do matury z matematyki online!
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

#zostańwdomu i powtarzaj materiał do matury z matematyki online!

16.04.2020


Matura z matematyki nie daje Ci spać? Potrzebujesz wziąć się w garść, ale nie wiesz nawet od czego zacząć? Weź udział w zajęciach online: “Powtórka przed maturą z matematyki, poziom podstawowy”, które poprowadzi Stefan Perszka – zawodowy korepetytor, który od 4 lat przygotowuje uczniów do matury z matematyki i pomaga w osiąganiu ich celów. Jego filmy z rozwiązaniami zadań na kanale YouTube “Zrozumieć matematykę” oglądają dziesiątki tysięcy osób.

Kiedy? 18 kwietnia 2020 r., godz. 10:00-14:00

Wszystkie informacje o spotkaniu znajdziesz na stronie: https://www.wsb.pl/gdansk/aktualnosci/powtorka-przed-matura-z-matematyki

Podczas warsztatów dowiesz się m.in.:

  • metodach efektywnej nauki matematyki – ile i jak często się uczyć, z jakich źródeł korzystać, jakiego typu zadania robić, aby dobrze się przygotować oraz czego absolutnie unikać.
  • Na co powinieneś zwracać uwagę rozwiązując zadania na maturze – m. in. o podchwytliwych poleceniach, jak selekcjonować odpowiedzi w zadaniach zamkniętych, za co przyznawane są punkty w zadaniach otwartych, a za co nie.
  • Omówimy najbardziej popularne, schematyczne rodzaje zadań, przeznaczone w szczególności dla osób, które celują w wynik 40-50%. Głównie zadania zamknięte oraz zadania otwarte za 2 punkty, łatwe do pokonania przy umiejętnym korzystaniu ze wzorów matematycznych.
  • Przybliżymy Ci także zadania o wyższym poziomie trudności, wymagające ułożenia strategii. Przede wszystkim takie za 4-5 punktów oraz te na dowodzenie. Przykłady będą pochodzić z oficjalnych arkuszy CKE z lat 2015 – 2019 oraz autorskich źródeł prowadzącego. Omówione zostaną też przykładowe zadania ze wszystkich działów matematyki wymaganych na poziomie podstawowym – w liczbie proporcjonalnej do częstości występowania danego typu zadania i danego działu.

Link do webinaru zostanie przesłany na podany przez Ciebie adres e-mail po wypełnieniu formularza: https://www.wsb.pl/gdansk/formularz/powtorka-przed-matura-z-matematy

    Skip to content