Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Wycieczka do 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gd.
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Wycieczka do 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gd.

19.10.2018

Klasa 1B oraz 2B, w ramach przedmiotu bezpieczeństwo publiczne, dzisiejszego dnia uczestniczyły w wycieczce do 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gd. Uczniowie zapoznali się z historią jednostki oraz jej tradycją. Ciekawym doświadczeniem było podejrzenie pracy mechaników oraz zajęcie miejsca za sterami śmigłowca. Imponujący był również pokaz Wojskowej Straży Pożarnej.

Jednak najistotniejszym elementem wycieczki było uczestniczenie w uroczystości przysięgi wojskowej. Cała jej oprawa przygotowana była perfekcyjnie, a udział w tym ważnym wydarzeniu, oprócz dowódcy jednostki i przedstawicieli rodzin elewów wzięły również władze miasta oraz powiatu. My reprezentowaliśmy naszą szkołę, bo nie mogło nas zabraknąć na tak dostojnej uroczystości 🙂

Opiekunami wycieczki byli nasi nauczyciele: pani Hanna Jasińska i pan Artur Jendrzejewski.

 

    Skip to content