Home 9 Aktualności 9 Święto Matematyki

Święto Matematyki

26.04.2018

W maju w naszym liceum obchodzimy  “Święto Matematyki”. Klasy I i II  będą rywalizowały o puchar przechodni Dyrektora Szkoły.

Punkty będzie można zdobyć w następujący sposób:

1. Każda klasa w swojej sali przygotuje gazetkę pt.: “Matematyka w życiu codziennym”

– maksymalnie do zdobycia: 5punktów

1. Należy napisać wiersz (ewentualnie piosenkę) o tematyce matematycznej. Wiersz ma składać się z 3 do 5 czterowersowych zwrotek. Wiersze należy przekazać nauczycielowi matematyki do dnia 16.05.2018. Najlepszy wiersz zostanie opublikowany w na szkolnej stronie internetowej.

– maksymalnie do zdobycia: 5punktów

1. Uczniowie każdej klasy wykonają modele brył np. z tektury. Bryły różnych kształtów, rozmiarów i kolorów należy dostarczyć do sali nr 10 do dnia 15.05.2018.

– maksymalnie do zdobycia: 5punktów (za każde 10 brył 1 punkt)

1. Dnia 16.05.2018 odbędzie się test matematyczny, który rozwiązywać będą trzyosobowe drużyny z klas licealnych (drużyny wytypuje nauczyciel matematyki).

-maksymalnie do zdobycia: 15punktów

Życzymy powodzenia,