Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Zajęcia laboratoryjne w gdańskim UCK
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Zajęcia laboratoryjne w gdańskim UCK

4.03.2018

W dniach od 13 do 15 lutego wybrani uczniowie klasy II biologiczno-chemicznej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Pruszczu Gdańskim mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez panią dr Agnieszkę Daca. Odbyły się one na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, na wydziale immunologicznym. Podczas zajęć wiedza uczniów została poszerzona o wiele pojęć m. in. wybuch tlenowy przeprowadzany przez neutrofile – granulocyty należące do leukocytów, czyli elementów morfotycznych krwi. Dowiedzieli się, na czym polega praca w laboratorium oraz jak obsługiwać cytometr i wykonywać  preparaty z krwi.
Pani Daca pokazała uczestnikom zajęć jak prawidłowo posługiwać się sprzętem laboratoryjnym. Uczniowie mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę podczas zajęć praktycznych, gdy wykonywali phagotest, czyli immunologiczną ocenę czynnościową komórki. Do tego celu musieli przygotować preparaty z krwi, które następnie poddali analizie cytometrycznej.

Zajęcia zostały ocenione przez uczniów jako bardzo atrakcyjne oraz praktyczne i niecierpliwie wyczekują na więcej atrakcji związanych z ich profilem.

    Skip to content