Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Dzień Humanisty
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Dzień Humanisty

1.02.2018

Dnia 24 stycznia 2018 r. w liceum nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbył się Dzień Humanisty. To wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycielkę języka

polskiego Panią Hannę Ziółkowską oraz jej klasę 2D. Brały w nim udział wszystkie klasy pierwsze i drugie. Na ten dzień zostały zaplanowane różne ciekawe konkursy.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 10.10 na małej sali gimnastycznej uroczystym powitaniem dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Później odbyły się konkursowe zmagania klas. Jako pierwszy w konkursie poezji śpiewanej zaprezentował się przedstawiciel klasy 1A Jakub Rudo, który wykonał utwór ,,Mury” Jacka Kaczmarskiego. Następnie odbył się konkurs o nazwie ,,Trudne słówka”. Trzyosobowe drużyny z każdej klasy miały za zadanie wyjaśnić znaczenie słów, które zostały wylosowane przez komisję konkursową. Drugą drużynową konkurencją było rozpoznawanie popularnych cytatów z lektur szkolnych. Ostatnią rozgrywką było odgadnięcie lektury na podstawie interpretacji danego utworu przedstawionego w krótkich scenkach odegranych przez klasę 1B. Każda z konkurencji była  przeplatana występami muzycznymi reprezentantów poszczególnych klas. Po występach wszystkich klas odbyła się prezentacja strojów w konkursie na najlepsze przebranie za postać literacką. Tę konkurencje wygrał reprezentant klasy 1B Błażej Mocha, który był przebrany za Pana Tadeusza. Następnie zostały ogłoszone wyniki wszystkich wcześniejszych konkurencji. Konkurs poezji śpiewanej wygrała przedstawicielka klasy 2A Weronika Ożarowska, która zaśpiewała wiersz Katarzyny Kowalskiej pt. ,,Jak dobrze być dziewczyną”. Natomiast konkurencje drużynowe wygrała klasa 1C. Na koniec został rozstrzygnięty konkurs na parodię wiersza. Wygrał Igor Malik z klasy 1C, który sparodiował wiersz ,,Lokomotywa” Juliana Tuwima.

Po ogłoszeniu zwycięzców organizatorzy podziękowali wszystkim za udział w konkurencjach i  uczniowie wrócili na lekcje. Był to bardzo udany dzień, wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że takie wydarzenie zostanie powtórzone w następnym roku.

    Skip to content