Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Powiatowy Konkurs wiedzy o polskim parlamencie
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Powiatowy Konkurs wiedzy o polskim parlamencie

18.10.2022

Mateusz Laskowski, uczeń klasy II a Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1, zajął II miejsce w finale Powiatowego Konkursu wiedzy o polskim parlamencie pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim. Organizatorem konkursu było Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z inicjatywy posła na Sejm RP p. Magdaleny Sroki.

 W I etapie konkursu, który odbył się 12.10.2022 r. uczestniczyło 42 uczniów ze szkół powiatu gdańskiego. Rozwiązywali oni test obejmujący zadania związane z zagadnieniami z zakresu  wiedzy o polskim parlamencie. Z Naszej szkoły udział wzięło ośmioro uczniów: Patrycja Lis (IIb LO), Nicola Terlikowska (IIb LO), Zuzanna Kunkel (IIb LO), Kacper Łukaszczuk (IIb LO), Chrzanowski Łukasz (IIa LO), Drewnowski Marcin (IIa LO), Laskowski Mateusz (IIa LO), Jakub Wąsik (Ic LO).

Do II etapu, który odbył się 18.10.2022 r. zakwalifikowało się troje uczniów: Laskowski Mateusz, Wąsik Jakub i Chrzanowski Łukasz. W ostatecznych zmaganiach II miejsce zajął Mateusz Laskowski. Naszego laureata przygotowywała p. Dorota Wojnowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.