Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Projekt “Tandem” – druga edycja
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Projekt “Tandem” – druga edycja

29.03.2021

Pragniemy poinformować (a może nawet pochwalić się), że ruszyliśmy z drugą edycją naszego projektu, z czego jesteśmy baaaaardzo zadowoleni. Wielu z Was pewnie już o nim słyszało, ale niektórzy zapewne nie, pozwólcie zatem, że przybliżymy go w kilku słowach.

CELE
TANDEM to projekt, którego podstawowym celem jest sprawić, żeby nasi uczniowie mogli NAPRAWDĘ mówić po angielsku, a ponadto mamy nadzieję, że zawrą nowe przyjaźnie lub przynajmniej znajomości z rówieśnikami z innych krajów.

JAK?
Chętni uczniowie z naszej szkoły zostali „sparowani” z innymi uczniami. W zeszłym roku byli to uczniowie z, coraz bardziej zaprzyjaźnionej z nami, szkoły z hiszpańskiej miejscowości Motril w Andaluzji. W tym roku dołączyły do nas szkoły z Malagi (a więc nadal Hiszpania) oraz z Rumunii. Uczniowie spotykają się na zorganizowanych na Skypie sesjach, w trakcie których rozmawiają przez prawie godzinę (a są tacy, którzy nawet robią to dłużej) na różne tematy. Sesje odbywają się, co do zasady, co dwa tygodnie, a każda sesja to inny wiodący temat.

ROZWÓJ PROJEKTU i EFEKTY
Projekt nam się rozrasta. W zeszłorocznej edycji w projekcie uczestniczyło dziesięcioro uczniów (a właściwie tylko uczennic 😉 ) naszej szkoły, czyli mieliśmy 10 par. W tym roku mamy już 25 uczniów z naszej szkoły! Dołączyli chłopcy!!! Zdecydowana większość pracuje w parach, ale mamy też trzy grupki trzyosobowe i DWIE czteroosobowe. Cieszymy się, że jest Was, drodzy uczniowie, coraz więcej!

Czy projekt jest sukcesem? Wierzymy, że tak. Uczestnicy mogą naprawdę doskonalić swoje umiejętności językowe a ponadto wiemy, że zawarte znajomości/przyjaźnie wykraczają poza projekt. Wielu uczniów utrzymuje ze sobą kontakt poza projektem zarówno w trakcie jego trwania, jak i po zakończeniu poszczególnych edycji. No dobrze, na razie była jedna edycja J ale wiemy, że niektórzy jej uczestnicy nadal są w kontakcie, a już po pierwszej sesji drugiej edycji mamy bardzo dla nas radosne wieści, że niektórzy komunikują się ze sobą, na różne sposoby, poza obowiązkowymi sesjami. Jesteśmy zatem przekonani, że po zakończeniu tej edycji wiele nawiązanych relacji będzie trwało nadal.

CO DALEJ?
Jak wspomnieliśmy za nami pierwsza sesja drugiej edycji. Przed nami kolejne. Marzymy o końcu pandemii, abyśmy mogli odwiedzić się i zobaczyć „w realu”.

Postaramy się informować Was tutaj na bieżąco o tym jak przebiegały poszczególne sesje, pokazywać jak uczniowie pracują, jak przygotowują się do spotkań i jakie są ich wrażenia. Śledźcie nas i już zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku.

STAY TUNED!

Galeria wszystkich zdjęć.