Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – Klub Jagielloński
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – Klub Jagielloński

13.02.2020

Jak wyglądają obrady parlamentu, jakimi cechami powinien charakteryzować się polityk, jak używać argumentów i w jaki sposób dochodzić do porozumienia? Na te i na inne pytania odpowiedzą dziś prowadzący warsztaty dla klasy 1A – członkowie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – Klub Jagielloński.

Uczniowie wcielają się w role polityków i prowadzą burzliwe dyskusje, zawiązują koalicje, a nawet powołują rząd. Podejmują też uchwały i dzielą publiczne pieniądze. A jak sondaże? Oooo, widać wahania… premier się wysila, a dziennikarze notują każde jego słowa 😉

Część rozmów toczyła się poza kulisami, w luźnej atmosferze, często podczas przerw, a nawet posiłków. Czy zawarte wówczas umowy mają szanse przetrwać, czy postanowienia będą respektowane przez strony? Czas pokaże…

Świetna inicjatywa, super nauka, fajna zabawa. Pierwszy dzień warsztatów niedługo się zakończy, jutro dalsza część, podczas której odwiedzi nas pewien Gość…