Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 WYMIANA KULTURALNO-JĘZYKOWA ZE SZKOŁĄ IES SALVADOR MADARIAGA Z HISZPANII
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

WYMIANA KULTURALNO-JĘZYKOWA ZE SZKOŁĄ IES SALVADOR MADARIAGA Z HISZPANII

7.04.2019

WYMIANA KULTURALNO-JĘZYKOWA ZE SZKOŁĄ IES SALVADOR MADARIAGA Z HISZPANII

W dniach 31.03-7.04 gościliśmy już poraz drugi grupę młodzieży hiszpańskiej ze szkoły IES Salvador Madariaga w A Coruna w ramach wymiany kulturalno-językowej. W poniedziałek odbyło się oficjalne przywitanie młodzieży z Hiszpanii przez Pana Dyrektora Jarosława Karnatha i Panią Dyrektor Iwonę Zielińską. Obejrzeliśmy wspólnie występ muzyczny Pana Dyrektora i Katarzyny F. z IIIa Gimnazjum oraz teatralno-muzyczny występ klasy IIb LO. Odbył się konkurs z Wiedzy o Hiszpanii i Polsce zakończony wręczeniem słodkich nagród oraz wspólne oglądanie wizyty naszej młodzieży w A Coruna w styczniu 2019 roku.

WIZYTA W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ ORAZ EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI
W dniach 02-03.04 odbyły się wycieczki w ramach wymiany ze szkołą hiszpańską IES Salvador Madariaga z A Coruna do Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskiego Cetrum Solidarności. Młodzież uczestniczyła w warsztatach w języku angielskim w ECS o narodzinach Solidarności. Byliśmy również w Manufaktorze Słodyczy.

WYCIECZKA DO TORUNIA
W czwartek 4.04 wybraliśmy się na historyczno-gastronomiczną wycieczkę do Torunia. W ten dzień towarzyszyła nam grupka młodzieży z Ia LO oraz IId LO. Dla miłośników historii i astronomii czekały ciekawe warsztaty w Geodium w Planetarium. Smakosze toruńskich pierników i osoby zainteresowane cukiernictwem mogły aktywnie uczestniczyć w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika, gdzie każdy uczestnik zrobił własnego piernika. Spróbowaliśmy również najsmaczniejszych toruńskich lodów. Zrobiliśmy sobie spacer po rynku i starym mieście i zdjęcia przy pomniku i domu Mikołaja Kopernika oraz Flisaka.

WARSZTATY NA FAKTORII ORAZ SPOTKANIE W URZĘDZIE MIEJSKIM
W piątek 05.04 zrobiliśmy sobie podróż do przeszłości. Uczestniczyliśmy w warsztatach strzelania z łuku oraz wyrobu garnków na Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Po południu mieliśmy spotkanie w Urzędzie Miasta w Pruszczu Gdańskim z zastępcą burmistrza ds. Społecznych Jerzym Kulką, Przewodniczącą Rady Miasta – Małgorzata Czarnecką-Szafrańska oraz Bartoszem Gondkiem Rzecznikiem Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański.

UROCZYSTE POŻEGNALNE KOLACJE POLSKO-HISZPAŃSKIE
W piątek 5.05 odbyło się nocowanie w naszej szkole uczniów biorących udział w w wymianie ze szkołą z Hiszpanii. Rodzice naszej młodzieży przygotowali polską kolację dla naszych gości z Hiszpanii. Uczniowie świętowali również urodziny koleżanki. W sobotę odbyła się również uroczysta kolacja pożegnalna w gronie nauczycielskim.

W niedzielę odwieźliśmy naszych nowych przyjaciół na lotnisko. Wśród łez i uścisków pożegnaliśmy uczniów i nauczycieli z Hiszpanii. Mamy nadzieję, że nawiązane przyjaźnie zaowocują długoletnią współpracą w zakresie wymiany młodzieży i doświadczeń.

Więcej zdjęć zobacz tutaj