Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 32 13 • sekretariat@zso1.pl

Liceum Ogólnokształcące nr 1 • +48 58 682 36 10 • liceum@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Konferencja „Konopnicka dla Niepodległej”
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Konferencja „Konopnicka dla Niepodległej”

3.01.2019

1 grudnia 2018 r. w siedzibie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się konferencja „Konopnicka dla Niepodległej”, której jako szkoła byliśmy współorganizatorami.  Dwoje uczniów  naszego liceum uświetniło tę uroczystość recytacją utworów Marii Konopnickiej. Ola Rowicka z kl. II d zaprezentowała „Credo”, a Paweł Kruczkowski z kl. III a  fragment opowiadania pt. „W Gdańsku”, które autorka napisała pod wpływem pobytu w tym mieście. W najbliższym czasie konferencja ta w nieco zmienionej formie odbędzie się również w naszej szkole.

Barbara Chmielińska